Dış Cephe Kaplama

dış cephe kaplama sistemleri

Dış cephe sistemleri, teknolojik, kültürel ve toplumsal gelişmeler ve estetik anlayışın değişmesi ile ortaya çıkmıştır. Yapı bileşeni olarak kullanılması çelik ve donatılı betonun yapı sektöründe kullanılmasından sonra olmuştur. Giydirme cepheler, yüksek katlı binalarda kalın ve hantal beton duvarlar yerine ince bir cephenin olması hem bina yükünü azalması hem de yapının içindeki kullanım alanının genişlemesi sebebi ile daha çok tercih edilmektedir. Giydirme cephe, üzerine etkiyen çevresel yükler ve kendi ağırlığından başka hiçbir yapısal yük taşımayan düşey bina kabuğu olarak tanımlanabilir.

silikonlu cephe sistemleri

Silikonlu Cephe sisteminde dıştan bakıldığında alüminyum profil görülmeyip, tümüyle cam görünümü oluşturulmaktadır. Camlar arasındaki fuganın (derz) genişlik ve derinlikleri mimari ve statik gerekliliklere bağlı olarak farklı ebatlarda çözülebilmektedir. İki cam arasındaki fugalarda (derz) silikon dolgu veya fitil fuga ile alternatifleri seçilebilir. İstenildiğinde, modüllerin içine kanat profili uygulaması yapılarak gizli kanat mekanizmaları yerleştirilebilir.

Alüminyum kompozit levha kaplamalar binaların dış cephelerinde kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Yangına dayanıklı tutuşmaz özellikli alüminyum kompozit levha ile yapılan kaplama çeşididir. Standart üretim ölçülerinin yanı sıra isteğe bağlı özel ölçülerde, boyalı yüzeyi yüksek dayanımlı koruma filmi ile kaplanmış ürünler kullanılır.


Kapaklı Giydirme Cephe Sistemi'nde dış yüzeyde kullanılan çeşitli genişliklerdeki alüminyum kapak profili, mimarların taleplerine göre pek çok farklı geometrik formda uygulanabilmektedir.

Hizmetlerimiz
iç mimari çözümler İç Mimarlık
Hayalinizde canlandırdığınız evler, mekânlar, siteler, ofisler...
Detay
yana kayar kapı Fotoselli Kapı
Residence, AVM, İş Merkezleri, Hastaneler de kullanılmaktadır...
Detay
3d animasyon 3D Modelleme
3D Modelleme ile evler, mekânlar, siteler, ofisler...
Detay
otomatik kepenk Otomatik Kepenk
Hırsızlığı önlemek, saldırılarından korunmak için kullanılmaktadır...
Detay
cephe kaplama sistemleri Dış Cephe Kaplama
Dış cephe sistemleri, teknolojik, kültürel ve toplumsal gelişmeler...
Detay
alüminyum doğrama sistemleri Alüminyum Doğrama
Isı yalıtım sayesinde önemli miktarda enerji tasarrufu sağlamaktadır...
Detay